برای اطلاع از قیمت فرم را پر کنید, تا هم اکنون با شما تماس گرفته شود

برای دریافت مشاوره شماره خود را وارد کنید

منو Terminix. Power over pests.
021-66989571
درخواست تماس

خدمات ما

. مناسب ترین برنامه کنترل آفات را انتخاب نمائید

چرا ترمینیکس®

چه چیزی ترمینکس را متفاوت می کند؟

خدمات ما

. مناسب ترین برنامه کنترل آفات را انتخاب نمائید

مرکز تحقیقات و آموزش

آخرین اطلاعات و منابع علمی در خصوص کنترل آفات

گزش ساس چگونه است؟

چگونه می توان گزیدگی ساس را درمان کرد؟

جای گزش ساس چگونه است؟

آیا گزش ساس خطری برای سلامتی من دارد؟

جای گزش ساس چگونه است؟

ساس تخت خواب روی پوست

ساس تخت خواب روی پوست

ساس ها معمولا در طول شب می گزند، آنها تمام بدن انسان و به خصوص نقاط اطراف صورت، گردن، نیم تنه فوقانی، بازو و دستها را می گزند. واکنش بدن افراد به گزش ساس متغیر است. بدن بعضی افراد هیچ واکنشی به گزش ساس نشان نمی دهد. اما بدن بعضی ها واکنش نشان می دهد و جای گزیدگی معمولا در جاهایی که پوست بدن در طول خواب آشکار است ظرف چند دقیقه یا چند روز ظاهر می شود. جای گزیدگی می تواند بصورت برجستگی های کوچک یا تاول های بزرگ و خارش دار نمود پیدا کند. جای گزیدگی ساس می تواند شبیه جای نیش پشه یا سایر حشرات باشد بنابراین هر برجستگی یا تاولی را نمی توان قطعا مربوط به ساس دانست.
شایع ترین حساسیت پوستی بصورت مجموعه ای از کهیرها یا زخم های مسطح قرمز خارش دار دیده می شود. جای گزیدگی ساس معمولا در گروه های سه تایی دیده می شود، بعضی گزیدگی ها هم بصورت برجستگی های قرمز رنگ مشاهده می شوند. در موارد نادر امکان دارد تاول های بزرگ، برجسته و اغلب خارش دار بوجود آید.

 

آیا گزش ساس خطری برای سلامتی من دارد؟

ساس و گزش آن باعث اذیت می شود اما شواهدی که نشان بدهد آنها باعث انتقال بیماری به انسان هستند در دست نیست. جای گزیدگی ساس می تواند بسیار خارش دار و آزاردهنده باشد. بیشتر تاول ها ظرف چند روز بهبود می یابند اما در موارد نادر این امکان نیز وجود دارد که خوب شدن تاول ها تا چند هفته طول بکشد. مهم ترین تاثیر آن بر سلامتی انسان، جنبه روانی مسئله است که شامل استرس، اضطراب، افسردگی و خستگی ناشی از وجود ساس در خانه است. اضطراب و نگرانی
ناشی از هراس گزیده شدن می تواند باعث بیخوابی شده و سلامتی شخص را تحت تاثیر بگذارد. با مقابله اصولی و موثر با ساس می توان از اضطراب کاست.

 

گزش ساس در پشت

گزش ساس

چگونه می توان گزیدگی ساس را درمان کرد؟

اکثر موارد گزیدگی ساس بخودی خود از بین می روند و نیاز به درمان ندارند. پوست را تمیز نگاه داشته و از خاریدن آن خودداری کنید. پمادهای ضد خارش معمولا مفید هستند. اما اگر جای گزیدگی عفونی شده باشد باید به پزشک مراجعه کنید. اگر خارش جای گزیدگی زیاد شد، پزشک می تواند یک کرم یا داروی آنتی هیستامین برای شما تجویز کند تا خارش تسکین یابد. داروهای آنتی بیوتیک خوراکی صرفا در مورد عفونت ثانویه پوستی ناشی از خاریدن بیش از حد تجویز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *